מיכאיל שלי (8.75)

בגורלו של האח מיכאיל נופל לטפל בי כל אימת שאני מגיעה למיון של איכילוב שזה קורה בערך פעם בשנתיים. האבחנה תמיד זהה – הסיר גולש וצריך קצת לצנן את הגעש…. עם מיכאיל יש שיחות מעניינות על מוצאות הפנסיה התקציבית (אוטו פון ביסמרק בשנת 1886 הוא מצטט בנונשלנט ומוסיף אבל אל תתפסי אותי בשנה), איך הפנסיה שלו תלויה בביצועי טבע, ועד כמה השואה היא היא הגורם המשמעותי בהקמת מדינת היהודים. כהנה וכהנה נושאים רציניים לעודד את החולה המודאג (כלומר אני). היום סיפרתי לו על הבלוג שאני כותבת שמשתף אחרים בחוויות האוכל שלי והוא בתמורה שיתף אותי בשיטה שפיתחו הוא וחבר טוב לדירוג מסעדות. נתחיל מזה שהוא אוכל רק במסעדות בשר (כי מאכלי חלב זה לנשים) והסקלה במדרג לא נעה בין 1 ל 100 או בין 1 ל 5 או משהו צפוי כזה. הדירוג מתחיל בשמונה (שהוא הציון הנמוך ביותר) ומסתיים בשמונה נקודה שבעים וחמש. לא פחות ולא יותר. אופן הדירוג משוכלל ולא היה מבייש את מודי'ס. הוא כולל פרמטרים חשובים כמו חניה ושירות וטיב האוכל ומגוון הסלטים. אפילו תגובת המלצר לגובה הטיפ משוקללת על ידי מיכאיל & קו. אבל הפרמטר בהא הידיעה הוא מה קורה לנתח הבשר כשהוא מתקרר היינו האם הוא נותר אכיל ומענג או שמא הוא הופך לדיקט. עד כה יש שתי מסעדות בארץ שקיבלו עד כה את הציון הגבוה מאוד של 8.7: הלופט בראשל"צ ורק בשר בדרום העיר. אף אחד לא יקבל את הציון הנכסף של 8.75 (כי זה שווה ערך למושלם): הרי לכם שיטה להפוך מספר שכוח אל למשהו נחשב. הטיפ לעולם לא יפחת מ10% אך יש ויעפיל ל 12% היה והם הגיעו למסקנה שמדובר במקום טוב באמת (מ 8.6 ומעלה).

קצת לפני שסיימנו את הבדיקות הוא אמר שהם תוהים לא פעם מה המשמעות של ביצוע שיחת המדרוג (שירים יד האנליסט ששאל את עצמו אי פעם את השאלה הזו) הרי הם לא חולקים אותו עם אף אחד וזה לא מפורסם בשום מקום. עוד בטרם שהספקתי לענות לו שהמון דברים טובים קורים בתפר שבין איש לחברו הטוב מבלי שיש לכך פרסום, הוא כבר המשיך בדהרה ואמר שהם אוהבים לשוב ולהיזכר בשיחת הדירוג, בהחלטות שעשו ולמה.

כשיצאנו מהמיון כבר ירד ערב. אני מודאגת פחות ורעבה יותר שאלתי את אבי מה דעתו שנלך לאכול איפשהו וננסה להפוך את השיטה של מיכאיל ליישומית אבל הוא אמר שהוא בסדר גמור עם ללכת הביתה ולהכין סלט.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s